Don't Miss Any Course JoinTelegramRedditFacebook

Catia V5 Composites Design Eğitimi! | Kompozit Tasarımı!

Catia V5 Composites Design Eğitimi! | Kompozit Tasarımı!

What you’ll learn

 • Catia V5 programının Composites Design Modülünü öğreneceksiniz.
 • Çeşitli kompozit tasarımları yapabileceksiniz.
 • Kompozit imalat resimleri (Plybook) almayı göreceksiniz.
 • Yüzeylere farklı malzeme katmanları atarak katı oluşturmayı öğreneceksiniz.
 • Yüzey modellemenin inceliklerini öğreneceksiniz.
 • Havacılık sektörüne ilk adımı atacaksınız.

Description

CATIA, bir Fransız Havacılık Şirketi tarafından tasarlanan ileri seviye bir CAD (Computer Aided Design), yani Bilgisayar Destekli Tasarım Programıdır. İçerisinde bir çok sektöre hitap eden modüllerin bulunması, CATIA programının birinci tercih edilme sebebidir. Programın bu kadar çok modüle sahip olmasından da en çok ülkemizde Otomotiv, Havacılık ve Savunma Sanayi gibi sektörlerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda da ülkemizde CATIA programının en çok kullanılan versiyonu da CATIA V5 versiyonudur. Bu eğitim de CATIA V5 R21 sürümü ile hazırlanmıştır. Ayrıca CATIA nın V5 R19 sürümü de ülkemizde en az V5 R21 kadar kullanılmaktadır. CATIA nın bu sürümlerden çok daha gelişmiş bir versiyonu vardır. O da CATIA V6 versiyonudur. Ancak CATIA V6, fiyatının yüksek olması ile ülkemizde daha yaygınlaşmamıştır ve sadece bir kaç elit firma tarafından kullanılmaktadır.

New customer offer! Top courses from $14.99 when you first visit Udemy

Bu eğitimimizde, CATIA içerisinde bulunan sektörel modüllerden olan DMU Kinematics ModülüneComposites Design ModülüneCore & Cavity Design ModülüneGenerative Shape Design Modülüne ve Generative Sheet Metal Design Modülüne yer verilecektir. Aynı zamanda da daha fazla modüllere ilerleyen zamanlarda yer verilecektir. DMU Kinematics Modülü, CATIA içerisinde bulunan Assembly Design Modülü ile birlikte çalışmaktadır. Aralarındaki tek fark DMU Kinematics Modülünde montaj işlemleri yaparken aynı zamanda da bu modül içerisinde mekanizmaların simülasyonları ve analizi yapılabilmektedir. Yani DMU Kinematics Modülü içerisinde hem montaj hem de hareket verme işlemleri yapılabilmektedir.

Composites Design Modülü, bizlere yüzeyler üzerine çeşitli katman grupları atarak kompozit yapı oluşturmamızı sağlar. Bu modül özellikle Savunma Sanayi, Havacılık, Kompozit Sanayi ve Motorsporları Mühendisliği gibi sektörlerde karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda da CATIA programının en güçlü modülüdür.

Core & Cavity Design Modülü, CATIA içerisinde Plastik Enjeksiyon Kalıplarının Tasarımında bizlere çok kolaylık sağlayan bir modüldür. Her sektörde kullanılabilir. Generative Sheet Metal Design Modülü ise, özellikle Otomotiv ve Havacılık için kullanılan Sac Metallerin Tasarımında bizlere oldukça kolaylık ve esneklik sağlayan bir modüldür. Yine CATIA programı içerisindeki önemli modüllerden birisidir.

Aynı zamanda da eğitimimiz içerisinde çeşitli Makine Tasarımları Analizi ve çeşitli Endüstriyel Uygulamalar yapılacaktır. Böylece özellikle Mühendislik Fakültelerinde okuyan öğrenciler endüstriyi yakından tanıma fırsatı yakalayacaklar.

Bu eğitimimiz, CATIA programının önemli modüllerine sıfırdan başlayan ve ileri seviyeye kadar çıkan bir eğitim olacaktır. Eğitimimiz gelen istekler doğrultusunda da her zaman güncel tutulmaya da çalışılacaktır. Aynı zamanda da tüm sorularınızı eğitimi izlerken anında sorabilirsiniz ve 24 saat içerisinde sorularınıza yanıt almış olacaksınız. Eğer CATIA ile ilgiliyseniz ve aynı zamanda da Otomotiv, Havacılık veya Savunma Sanayi gibi önemli sektörlere ilgi duyuyorsanız CATIA V5 Sektörel Eğitimi tam size göre bir eğitim olacaktır. Herkese şimdiden iyi bir eğitim geçirmesi dileğiyle, herkese başarılar.

Who this course is for:

 • Mühendislik öğrencileri
 • Mühendisler
 • Havacılık sektörüne ilgi duyanlar
 • Kompozit tasarımlarına meraklı olanlar
 • Yüzey modelleme öğrenmek isteyenler
Catia V5 Composites Design Eğitimi! | Kompozit Tasarımı!
Catia V5 Programının Havacılık ve Savunma Sanayi Gibi Endüstrilerde Kullanılan Composites Design Modülünü Öğrenin!
$0 $19.99

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Freewebcart
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
2