Don't Miss Any Course JoinTelegramRedditFacebook
4 out of 5
4
53 reviews on Udemy

Uygulama Destekli Kriptoloji Eğitimi

Şifreleme (Cryptography), Şifre Çözme ve Saldırı Yöntemleri İle Kriptolojiyi Öğrenin
Instructor:
Mustafa Küçükakarsu
1,393 students enrolled
Kriptolojinin Teorik Altyapısına Hâkim Olabilirsiniz
Şifreleme algoritmaları sayesinde veri şifreleyebilirsiniz.
Şifreli verileri çözmek için saldırılar yapabilirsiniz.

Veri, günümüzde çok kolay elde üretilen, iletişimi sağlanan ve çalınan önemli yapılardır. Saniyeler içerisinde önemli bir veri üretilebilir ve başka bir adrese gönderilebilir. Bu tür iletişim esnasında verinin güvenliği sağlanmalıdır. Eğer veri güvenliği sağlanmaz ise, kötü niyetli saldırganlar verinizi ele geçirebilir. Bu istenmeyen durumdur. Çünkü saldırgan verinizi değiştirip alıcısına siz göndermişsiniz gibi gönderebilir, ya da veriyi hiç göndermeyebilir, ya da iletişimi bozmayıp veriyi dağıtabilir. Bu nedenle verinin açık bir biçimde gönderilmemesi gerekir. Mutlaka şifrelenip göndermek gerekir.

New customer offer! Top courses from $13.99 when you first visit Udemy

Günümüzde Kriptoloji bir çok alanda kullanılmaktadır. Mesela telsizlerde, konuşma şifrelenip diğer telsizlere iletilir. Alıcı telsizler de o şifreli sesi çözerek normal konuşmaya dönüştürür. Böyle gönderici-alıcı arasındaki iletişime saldirilsa dahi konuşmalar anlaşılmayacaktir.Ya da herkesin kullandığı WhatsApp gibi sohbet uygulamaları da uçtan uca şifreleme yaparak mesaj iletişimini sağlamaktadır.

Şifreleme ve şifre çözme işlemleri, dosyanin değil verinin üzerinde işlem yapar. Yani bu eğitim seti ile herhangi bir dosya şifreleme ya da şifre çözme işlemi yapmayacağız. Mesela şu an okuduğunuz gibi metinleri şifreleyip anlamsız hale getireceğiz. Sonra da bunları çözeceğiz. Ayrıca şifreli verilere saldırıları da öğreneceğiz.

 

Kursa zaman içerisinde ilaveler yapılacaktır. Kurs tamamlanmıştır, ilave edilecek dersler BONUS niteliğinde olacaktır.

Not: Şifreleme ya da şifre çözme işlemlerinin programlama kodları anlatılmayacaktir. Sadece fikir versin diye kısaca bahsedilecektir.

Machine Learning, Data Science and Deep Learning with Python Course for as low as $10.99
You can view and review the lecture materials indefinitely, like an on-demand channel.
Definitely! If you have an internet connection, courses on Udemy are available on any device at any time. If you don't have an internet connection, some instructors also let their students download course lectures. That's up to the instructor though, so make sure you get on their good side!
4
4 out of 5
53 Ratings

Detailed Rating

Stars 5
30
Stars 4
15
Stars 3
4
Stars 2
2
Stars 1
1
Uygulama Destekli Kriptoloji Eğitimi

Follow Us

Includes

12 hours on-demand video
Full lifetime access
Access on mobile and TV
Certificate of Completion
Course available for 2 days
30-Day Money-Back Guarantee