Don't Miss Any Course JoinTelegramRedditFacebook

Vegan/Vejetaryen çikolata Eğitimi( Naturel, Sıfır Şeker )

DOĞAL VEGAN/VEJETARYEN ÇİKOLATA EĞİTİMİ
Instructor:
BERAT SANCAK
605 students enrolled
Merhaba ben Şef Berat SANCAK gastronomi bilim uzmanıyım. callebaut academy den çikolata eğitimleri aldım. Bu eğitimleri ve bilgileri sizin ile paylaşarak hem sağlıklı bir çikolata nasıl üretilir hem de kakao çekirdeğinden çikolataya yapım aşamalarını öğretmek istiyorum. Antioksidan yönünden zengin zayıflamaya yardımcı, şeker hastalarına özel( rafine şeker tatlandırıcı vs kullanmadan ama tatlı) doğal tatlandırıcılar ile birlikte sıfırdan çikolata yapabileceğiniz harika bir eğitimdir. Vegan ve vejetaryen çikolata yapımını tüm aşamaları ile birlikte kakao yağını tanıma ve 3 farklı temperleme şekli, yaptığımız çikolatayı tatlandırma ve kalıplama teknikleri, satış için reçetelendirme ve bütçelemeyi bu eğitimde öğreneceksiniz.
Vegan vejetaryen çikolata eğitimi ve sıfırdan çikolata yapımı ile 5 farklı vegan çikolata reçetesi öğreneceksiniz.
Bölüm 1: Vegan ve vejetaryen çikolata yapımı için kullanılacak malzemeler
Bölüm 2: Vegan ve vejetaryen çikolata hakkında ayrıntılı bilgiler, kakao yağını tanıma, kakao çekirdeğini tanıma, vegan ve vejetaryen çikolatanın özellikleri ile polikarbon kalıpları hazırlama
3.Bölüm: Vegan/vejetaryen çikolata hazırlama , 5(beş) farklı bitter ve sütlü vegan çikolata reçeteleri, temperleme teknikleri, bitkisel süt hazırlama reçeteleri, Satış için bütçeleme ve kar marjı hesaplama.

İnsan sağlığının çok önemli olduğu bu dönemlerde sizler ile birlikte Kakao çekirdeğinden çikolataya uzanan harika bir yolculuk ile sizde kendi doğal ve sağlıklı çikolatanızı kendiniz yapabilirsiniz. Çikolata herkes tarafından sevilen ve tüketilen bir yiyecektir. Bu eğitimi alırken; Kakao yağının, kakao çekirdeğinin özelliklerini ve besin değeri açısından ne kadar önemli olduğunu güzel ve eşsiz videolu anlatım ve içerikler ile birlikte öğreneceksiniz.  Kakaonun eşsiz ve keskin kokusunu bütün sevdikleriniz ile birlikte paylaşabilirsiniz.

New customer offer! Top courses from $13.99 when you first visit Udemy

Vegan çikolata eğitimini eşsiz ve özel tarifler ile birlikte öğrenecek ve kendi çikolatalarınızı kendiniz de yaparak gerçek çikolatanın tadını alacaksınız. Ve bu eşsiz güzelliği üreterek kendi portföyünüzü oluşturarak satabileceksiniz. Eğitimin içeriğinde paketleme ve satış kar marjı hesaplama gibi birçok içerik sizleri beklemektedir. Hadi hep birlikte başlayalım…

Vegan/Vejetaryen Çikolata: Vegan çikolata, içeriğinde hiçbir hayvansal ürün bulunmayan çikolatadır. İçeriğinde doğal kakao yağı, kakao çekirdeği, Hindistan cevizi sütü gibi bitkisel malzemelerden oluşan bir çikolatadır. Sağlık açısından bakıldığında;

Aynı zamanda iştah kesen yiyecekler arasında da yer alır. Tatlı krizlerini fazla kalori almadan çözmek için bir kare vegan çikolata yemek yeterlidir. vegan çikolatanın kalori değerleri şu şekildedir:

 • 1 küçük parça (5 gr) vegan çikolata 25 kcal
 • 1 küçük paket (40 gr) vegan çikolata 192 kcal
 • 1 paket (100 gr) vegan çikolata 479 kcal

Antioksidanlar bakımından zengin olan vegan çikolatanın besin değerleri ise şu şekildedir:

Machine Learning, Data Science and Deep Learning with Python Course for as low as $10.99
 • Karbonhidrat: 57,5 gr.
 • Protein: 5 gr.
 • Yağ: 35 gr.

Vegan çikolatanın kakao miktarı çok daha fazladır. Bu nedenle içeriğinde süt gibi hayvansal ürünler bulunmaz. Ayrıca doğal tatlandırıcılar kullanıldığı için diyabet hastaları da tüketebilir.

Vegan/Vejetaryen Çikolatanın Faydaları

 • Vegan çikolata, güçlü antioksidanlar içerir. Bu özellikleriyle sağlık açısından son derece faydalıdır. Antioksidanlar, vücut direncini arttırarak serbest radikallerin vücuda hasar vermesini önler. Yapılan çalışmalara göre bitter çikolata süper meyve kategorisindedir.
 • Vegan çikolata tansiyonu dengelediği için inme, kalp krizi gibi birçok hastalığı da önler. Her gün biraz bitter çikolata tüketmek kan basıncını dengeler ve kan akışını iyileştirir.
 • Vegan çikolatanın faydaları arasında kolesterolü düşürmesi de bulunmaktadır.
 • Yapılan araştırmalara göre her gün vegan çikolata tüketen kişilerde kalp hastalığı görülme olasılığı oldukça düşüktür.
 • Vegan çikolata, antioksidanlar bakımından zengin olduğu için cildi de güzelleştirir. Cildin çok daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Kan dolaşımını arttırdığı için beyindeki kan akışını da iyileştirir. Bu sayede zihin fonksiyonlarının çok daha iyi işlemesine yardımcı olur.

 

EĞİTİM İÇERİKLERİ

 

Bölüm 1: Vegan ve vejetaryen çikolata yapımı için kullanılacak malzemeler

 

Bölüm 2: Vegan ve vejetaryen çikolata hakkında ayrıntılı bilgiler, kakao yağını tanıma, kakao çekirdeğini tanıma, vegan ve vejetaryen çikolatanın özellikleri ile polikarbon kalıpları hazırlama

 

Bölüm 3: Vegan/vejetaryen çikolata hazırlama , 5(beş) farklı bitter ve sütlü vegan çikolata reçeteleri, temperleme teknikleri, bitkisel süt hazırlama reçeteleri, Satış için bütçeleme ve kar marjı hesaplama.

 

You can view and review the lecture materials indefinitely, like an on-demand channel.
Definitely! If you have an internet connection, courses on Udemy are available on any device at any time. If you don't have an internet connection, some instructors also let their students download course lectures. That's up to the instructor though, so make sure you get on their good side!

Be the first to add a review.

Please, login to leave a review
Vegan/Vejetaryen çikolata Eğitimi( Naturel, Sıfır Şeker )

Follow Us

Includes

1 hours on-demand video
Full lifetime access
Access on mobile and TV
Certificate of Completion
Course available for 2 days
30-Day Money-Back Guarantee
2